E Fatura Geçiş Şartları, Süreci ve Geçiş Limitleri

E Fatura Geçiş Şartları, Süreci ve Geçiş Limitleri

E-fatura, E-arşiv, E-defter, E-mutabakat, E-irsaliye Geçiş Şartları, Geçiş Süreci Hakkında Bilgiler ve Geçiş Limiti Zorunluluğu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


TALEP FORMU

 • E-fatura Başvuru ve Müşteri Hizmetleri
 • Efatura Ücreti
  Efatura Ücreti

EFatura Geçiş Sınırı ve Şartları

E fatura Geçme Sınırı ve Şartları Nelerdir, E-arşiv geçiş yapma, E-fatura geçiş yapma, efatura geçme sınırı, e-fatura geçiş şartları, e-defter, e-mutabakat, e-arşiv şartları 2019 hepsinin cevabı bu yazımızda...


Sizinde bildiğiniz üzere 20.06.2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 454 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2014 veya müteakip hesap dönemleri brüt satış hasılatı 10 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin e-fatura ve e-defter uygulamasına geçmeleri zorunlu hale getirilmişti.

E fatura Geçme Limitleri ve Detayları

24.10.2018 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 3 ayrı taslak tebliğ yayımlandı. Bu taslak tebliğlerde e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İrsaliye ve e-Serbest Meslek Makbuzu kullanımı konusunda 2019 yılı içerisinde mükelleflerin yapılacak zorunluluklara yer verildi. Yayımlanan bu tebliğler henüz taslak aşamadadır.
 1. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No:454)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı Güncellendi. (Taslaktır)
 2. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No:433)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı Güncellendi. (Taslaktır)
 3. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No:487)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı Güncellendi. (Taslaktır)

E-fatura Ücreti - E-fatura Entegratör Firması

Dijital dönüşümle geleceği yakala, Elogo entegratör çözümlerini sektörde lider firmalar tercih ediyor.Türkiye'nin en çok tercih edilen dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo’nun tüm yazılımlarla entegre olabilen altyapısı, uzman kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile dijital dönüşüm süreçlerinizi kolaylaştırın.

 

E-fatura, E-arşiv, E-defter, E-mutabakat, E-irsaliye Geçiş Şartları, Geçiş Süreci Hakkında Bilgiler ve Geçiş Limiti Zorunluluğu hakkında bilgiler bulabilirsiniz. E-logo ürünleri (E-fatura, E-arşiv, E-defter vb.) için Türkiye'nin her yerine Entegrasyon, Kurulum, destek ve eğitim hizmetleri sunmaktayız.

 

Logo E-fatura Danışma Hattı: 444 43 19

e-Fatura Uygulaması Özel Entegrasyon Kılavuzu

Özel Entegrasyon Yöntemi Elektronik Başvurusu TÜBİTAK-KamuSM tarafından mali mühür sertifikası üretilen ve şifreleri teslim edilen mükelleflerden özel entegratör aracılığıyla e-Fatura uygulamasını kullanmak isteyen mükelleflerin kılavuzun “ElektronikFaturaBaşvuru Formunun Doldurulması” başlığında anlatıldığı şekilde e-Fatura başvurusunu yaparken Yararlanma Yöntemleri alanından Özel Entegrasyon yöntemini seçmesi gerekmektedir.


Mükellef, Başkanlıktan özel entegrasyon izni almış ELOGO'ya başvuru yaparak uygulamaya dâhil olabilir. Başkanlıktan özel entegrasyon izni alan kurumlar www.efatura.gov.trinternet adresinde yayınlanmaktadır.e-Fatura uygulaması kapsamında fatura oluşturma, gönderme ve alma işlemlerini özel entegratör aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen mükelleflerin kullanıcı hesapları özel entegratör tarafından tanımlanana kadar aktive edilmeyecektir.


Yapılan yasal düzenlemeler ile kendilerine belli bir tarihe kadar uygulamaya geçme zorunluluğu getirilen mükelleflerden, bu tarihe kadar e-fatura hesapları özel entegratörce aktif edilmeyenlerin, GİB portal hesapları Başkanlık tarafından aktif edilecektir. Elogo Efatura işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz. Yetkili bayi olarka hizmet vermekteyiz. Kontür yükleme işlemlerinide yapmaktayız.

e-Fatura Uygulamasından yararlanan kullanıcılar;

 • Sistemde kayıtlı kullanıcılara e-Fatura gönderebilir,
 • Sistemde kayııtlı kullanıcılardan e-Fatura alabilir,
 • Gönderilen veya alınan e-Faturalarını bilgisayarlarına indirerek elektronik ortamda muhafaza ve istendiğinde ibraz edebilirler.
 • Yılın En İyi E-fatura, E-arşiv Fatura ve E-defter Entegratörü E-logo

   

  en iyi efatura entegratörü

  e-fatura Entegratörü E-logo

  Logo Efatura Bayi olarak sizlere E-fatura destek, danışmanlık, eğitim ve E-logo kontür hizmetleri sunmaktayız. Uzman ekibime takıldığınız yerde sorarak hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. efatura destek hizmetlerimizi birden farklı şekilde kullanabilirsiniz.

  E-fatura Nedir?

  E-Fatura, veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge biçiminde düzenlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamadır.

  e-Fatura'yı Kimler Kullanabilir?

  Ticari firma olarak Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükellefler e-fatura uygulamasından yararlanabilir.

  E-Fatura uygulamasının avantajları nelerdir?

  • Faturalar elektronik ortama taşındığı için kağıt, baskı, posta ve arşivleme maliyetleri ortadan kalkar.
  • Faturalama ve muhasebe süreçlerinde hız artar, zamandan tasarruf sağlanır ve ticareti hızlanır.
  • Faturalar güvenilir bir şekilde elektronik ortamda saklanır, odalar dolusu klasörlenmiş arşivler ve saklama masrafları tarih olur.
  • Elektronik ortamdaki anlık ve otomatik veri kaydı ile hata oranı azalır.
  • Evraklarınız, faturalarınız kaybolmaz, gerektiğinde eski evraklara, faturalara saniyeler içerisinde ulaşılır. Kağıt kullanımı en düşük seviyeye indiği için her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellenir.

   

  Uygun Fiyat

  Maliyetlerinizi azaltacak e-Fatura uygulamasına uygun fiyatlarla adım atın, her bir e-Fatura için saklama hizmeti de dahil sadece 1 kontör harcayın.

  Düşük Maliyet

  Kağıt, baskı, arşivleme, iş gücü ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayın.

  Güvenli

  Elektronik ortamda güvenli bir şekilde saklanan faturalarınıza gerektiğinde hızla ulaşın.

  Çevre Dostu

  Kağıt kullanımını azaltın her yıl yüzbinlerce ağacı kurtarın.

  Kolay Entegrasyon

  İş süreçlerinize ve mevcut yazılımlara kolayca entegre edin. Hızlı ve Verimli Faturalama ve muhasebe süreçlerinizi hızlandırarak zaman kazanın. Sınırsız Yetkilendirme Sınırsız sayıda kullanıcının yetkilendirilmesine izin veren yapısı sayesinde kullanıcı yönetimini kolaylıkla yapın.

  Neden eLogo'yu tercih etmeliyim?

  Mevcut yazılımınız ne olursa olsun, eLogo, e-Fatura uygulamalarını hızlı ve güvenli bir biçimde kullanmanızı sağlar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Fatura çözümlerinden, firmanıza en uygun olanı seçip, kullandığınız kadar ödersiniz.

  E-logo Destek Çözümleri

  E-fatura Telefon ile Destek

  Logo e-fatura işlemleriniz içinden çıkılmaz bir hal aldığında Efatura Destek Hattı ekibimizi arayarak telefon ile destek ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

  Efatura Uzaktan Bağlantı ile Destek

  Sadece telefon görüşmesi ile çözüme kavuşmadığı noktalarda Efatura Destek ekibimiz uzaktan bağlantı kullanarak bilgisayarınıza müdahale sağlayarak işleminizi yapmaktadır.

  E fatura Yerinde Destek ve Eğitim

  İhtiyaç duymanız dahilinde Logo Servisimizden randevu alarak ofisinizde, işletmenizde destek ve eğitim hizmeti alabilirsiniz. Logo Eğitimleri ve Destek işlemlerimiz saatlik olarak ücretlendirilmektedir.

  logo efatura , Efatura Destek Hattı , Efatura istanbul